Barbora Gažová

Tehotenstvom začalo najkrajšie obdobie môjho života. Prinášalo so sebou taktiež mnohé otázky týkajúce sa starostlivosti o to maličké klbko šťastia, ktoré som v sebe nosila. Chcela som načerpať čo najviac informácií o tom, ako sa o svoje dieťa starať tak, aby bolo nielen, ako sa hovorí ,,opatrené“, ale hlavne aj šťastné a spokojné. Taktiež som chcela pôrod zvládnuť bez stresu, strachu a užiť si ten dlhoočakávaný moment, moment narodenia mojej dcérky. Rozhodla som sa preto absolvovať prednášky pre tehotné mamičky v Klube Kvapka, ktoré prednášala skúsená dula Gabika. Na prednáškach som pochopila mnoho vecí, súvislostí, ako napríklad aj to, že dojčením nielen nakŕmim dieťa, ale budujem si s ním krásny vzťah. Pripravila som sa na pôrod, zobrala si mnohé cenné rady ohľadom dojčenia a vychovávania dieťaťa láskou a blízkosťou rodiča. Teraz má už moja dcérka 3 mesiace a aj keď začiatky s dojčením boli neľahké, vždy som si spomenula na slová Gabiky a dojčenie sa krásne rozbehlo. Ďakujem za mnohé cenné rady, ktoré neboli len radami, ale ktoré mi naozaj veľmi pomohli hlavne v praxi. Teraz je zo mňa hrdá a spokojná mamička, ktorá si užíva nádherné chvíle strávené s dcérkou Vilmou.