Aquaprenatal

Plávanie a pohyb vo vode, je najvhodnejšou pohybovou aktivitou pre tehotné ženy (podľa Svetovej zdravotníckej organizácie). Aquaprenatal vedú školené inštruktorky a lekcie obsahujú:

  • prvky jogy,
  • dýchacie cviky,
  • posilňovacie cvičenia,
  • relaxačné prvky.

Cieľom je zachovanie aktívnej pohyblivosti budúcej mamičky až do konca gravidity. Lekcie aquaprenatal pozitívne vplývajú na duševnú a telesnú prípravu ženy na pôrod.

Lekcie pre budúce mamičky sú určené zdravým tehotným ženám od 13. týždňa tehotenstva a môžu sa ich zúčastňovať prakticky až do konca tehotenstva. Na 40 minútovú lekciu vo vode je potrebné si priniesť: pohodlné plavky, osušku, šľapky s bledou podrážkou, hygienické potreby (mydlo…).

Prihlasovanie je možné pomocou registračného systému, kde nájdete vypísané termíny najbližších lekcií.

Prihlásiť sa na aquaprenatal

Prednášky pre tehuľky

Pre budúce mamičky organizujeme kurz „Príprava na pôrod a prvé týždne s novorodencom“.

Dozviete sa informácie z pohľadu viacerých strán (lekár i dula), vďaka čomu si vyberiete cestu, ktorá bude pre vás najpríjemnejšia. Dozviete sa o postupoch aplikovaných priamo v trnavskej pôrodnici ale aj o možnostiach v blízkom zahraničí. Príprava na pôrod je dnes už častokrát samozrejmosťou, avšak tam to ešte len začína. Preto sme do kurzu zahrnuli aj prípravu na šestonedelie, v rámci ktorej sa dozviete o správnej manipulácii s novorodeniatkom, o polohovaní a kúpaní. Súčasťou každej prednášky bude priestor na voľnú diskusiu a vaše konkrétne otázky.

Kurz obsahuje 4 prednášky (môžete sa zúčastniť aj vami vybraných):

  • Prirodzený pôrod, úľavové techniky a partner pri pôrode (120 min.) – Gabika Janovičová
  • Potreby bábätka v prvých hodinách a dňoch, bezproblémové dojčenie a popôrodná starostlivosť o ženu (120 min.) – Gabika Janovičová
  • Príprava na pôrod v trnavskej nemocnici (60 min.) – MUDr. Zuzana Baková
  • Správna starostlivosť o novorodenca s praktickými ukážkami (120 min.) – Mgr. Blanka Krajčovičová a Michaela Petríková

Na prednášky pre tehuľky je možné sa prihlásiť pomocou registračného systému, kde nájdete rozvrh plánovaných prednášok. Cena celého kurzu je 95 € + partneri ZADARMO. V prípade záujmu len o jednotlivé vybrané témy je cena 17 €/60 min. + partner ZADARMO.

Prihlásiť sa na prednášku pre tehotné ženy

Ak nie je žiadna prednáška vypísaná, kontaktujte nás prosím o Vašom záujme e-mailom alebo správou na Facebooku.

Gabika Janovičová – skúsená dula s dlhoročnou praxou na Slovensku aj v zahraničí. Je jedna zo zakladateliek Ženských kruhov a taktiež spoluautorkou knihy Bonding – matkina náruč po pôrode. Gabika je laktačnou poradkyňou, poradkyňou pri nosení detí a lektorkou hypnopôrodu. Matka 3 detí.

MuDr. Zuzana Baková – atestovaná gynekologička-pôrodníčka v Trnavskej pôrodnici, s 10 ročnou praxou v odbore, s množstvom absolvovaných odborných školení na Slovensku a v zahraničí. Matka 2 detí.

Mgr. Blanka Krajčovičová – učiteľka, trénerka plávania, Inštruktorka plávania dojčiat a batoliat, absolventka Montessoriovskej pedagogiky, seminárov bilaterálnej integrácie, workshopov zameraných na profylaxiu porúch učenia v batolivom a predškolskom veku. Účastníčka medzinárodných konferencií zameraných na baby plávanie či už ako poslucháčka alebo prednášajúca. Tiež s množstvom školení, ktoré absolvuje ale aj organizuje. Predsedkyňa Asociácie Vodné deti Slovensko. Matka 5 detí a babička krásnej vnučky.

Michaela Petríková – absolventka semináru Cvičenie a kreatívne programy pre rodičov s kojencami metódou Evy Kiedroňovej, inštruktorka cvičenia s deťmi vo veku od 6 mesiacov do 3 rokov, prednášajúca o starostlivosti novorodenca pri kúpaní a veci s tým súvisiace. Matka 2 detí.


Klub Kvapka © 2023 | by freevision