História

Trnava je pomerne veľké mesto, mesačne sa tu narodí vyše sto detí. Práve preto sme sa rozhodli v roku 2005 postaviť maličký bazén tak, aby vyhovoval hygienickým nárokom dojčiat a batoliat do cca troch rokov.

Sezónu 2006/2007 sme začali v septembri s počtom detí 72. Každým rokom nám plavcov pribúdalo a zo strany rodičov sme mali nástojčivé otázky. „Robíte to veľmi dobre, ale čo keď naše dieťa dovŕši tri roky?“ V Trnave v tom čase nestál bazén, v ktorom by mohli trojročné deti pokračovať. Preto sme znovu investovali a v sezóne 2009/2010 sme otvorili väčší bazén prednostne určený starším deťom.

V sezóne 2010/2011 sme otvorili aj lekcie pre tehotné ženy. Im ponúkame aj stretnutia so skúsenou dulou. Voľba je zrejme správna. Mamičky, ktoré u nás ako tehotné plávali, cvičili a absolvovali prednášky k nám prichádzajú so svojimi bábätkami a hlásia prirodzené pôrody, bezproblémové začiatky kojenia a v prvom rade si svoje materstvo užívajú.

V tej istej sezóne sme začali s deťmi aj cvičiť – ponúkli sme ďalšiu aktivitu spoločnú pre rodiča a dieťa prostredníctvom prepojenia hier, a riekaniek. Používame náradie špeciálne určené pre tento vek, aby sa dieťa rozvíjalo po všetkých stránkach.

Od roku 2013 spĺňame požiadavky medzinárodnej normy ISO pre činnosti plávanie a pohybové aktivity detí, aqua prental a sebazachraňujúce činnosti detí vo vode. Aktuálne sme držiteľmi certifikácie ISO 9001:2015, aj vďaka cieľom a politike kvality, ktorá je každoročne preskúmavaná.

Desaťročnú históriu máme za sebou a tisíce našich spokojných absolventov nám dodávajú istotu, že na našu prácu môžeme byť právom hrdí. Nespíme na vavrínoch a napriek nazbieraným skúsenostiam sa neustále vzdelávame. Zúčastňujeme sa školení, kurzov a workshopov, ktoré nás posúvajú vpred. Milujeme svoju prácu, máme z nej radosť a dospeli sme k poznaniu, že vaše deti a vy – rodičia nám stojíte za každú námahu.


Klub Kvapka © 2023 | by freevision