V Klube Kvapka som začínala už v tehotenstve. Najprv na predpôrodnom kurze, kde som sa ako prvorodička dozvedela veľa zaujímavých veci, a po absolvovaní tohto kurzu som sa cítila istejšia. Získala som rôzne kontakty, ktoré boli ochotné kedykoľvek poradiť. Hneď na to som začala v Kvapke s plávaním pre tehuľky. Názory na plávanie v tehotenstve sú rôzne, ale vedela som, že bazény Klubu Kvapka sú bezpečné a pravidelne monitorované. Preto som s plávaním neváhala. Hodiny s Ninkou boli super, perfektne som si oddýchla, zacvičila si, a cítila som sa že robím pre seba a aj bábätko niečo prosperujúce. Navyše som spoznala veľa dalších žien, s ktorými som mohla zdieľat všetko ohľadom tehotenstva. S niektorými som dodnes v kontakte. Pri plávaní aquaprenatal mi dokonca bolo ľúto, že tehotenstvo netrvalo dlhšie. Ale tešila som sa, že sa sem vrátim už so svojim bábätkom a budeme plávať spolu. Dnes uz navštevujeme 7.kurz a Filipko vodu miluje, a aj mimo Kvapka bazénov je vidieť, čo všetko sa naučil. Dokonca aj cudzí ľudia na kúpaliskách, aquparkoch si všímaju, aký je vo vode aktívny a nebojácny vzhľadom na jeho vek. Určite odporúčam Klub Kvapka. Čistota priestorov, atmosféra a v neposlednom rade odborný perfektný kolektív s úžasnými inštruktorkami, ktoré sú šikovné, milé a ochotné s čímkoľvek poradiť a pomôcť. Ďakujeme <3

Monika Olešovská

Keď som si prečítala akúkoľvek recenziu na Kvapku, tak všade sa písalo - „skvelý prístup, profesionálne služby, krásne a čisté priestory, radosť z vody, pokroky.“ S týmto všetkým musím súhlasiť aj ja. No nám sa stalo okrem toho u vás aj niečo výnimočné. Našli sme si kamarátov, s ktorými trávime veľa času aj mimo našich spoločných hodín plávania. Preto milá Kvapka, ďakujem nielen za to, že môžem rozumne tráviť čas so svojim synom, ktorý si každú lekciu nesmierne užíva, ale aj za nových kamarátov, ktorí by možno bez vašej pomoci do našich životov neprišli. Máme sa u vás krásne.

Michaela a Sebi

Do Kvapky chodíme s Alexkom od jeho 6 mesiacov. Začali sme s plávaním a následne sme navštevovali aj kurzy cvičenia. Aj vďaka úžasnému kolektívu lektoriek sa na hodiny vždy tešil a ja samozrejme sním. Pri plávaní sme si prešli od úplných začiatkov, od zoznámenia s vodou až do štádia, že je schopný sa sám potopiť, zadržať dych a vyplávať k brehu, každú hodinu vidíme aké pokroky robí. Cvičenie rozvíjalo nie len jeho pohybové schopnosti a manuálne zručnosti, ale pomohlo mu lepšie sa začleniť do kolektívu a akceptovať aj iné deti, čo pozitívne vplývalo aj na jeho nástup do materskej školy. Ak by boli kurzy cvičenia aj v poobedných hodinách určite by sme pokračovali naďalej. Za nás je Klub Kvapka jedno úžasné miesto, ktoré budeme určite navštevovať aj s druhým dieťaťom, hneď ako to bude možné.

Lucia, Alexík a budúci ešte nenarodený Kvapkáčik

Klub Kvapka v Empire je moderné prevedenie učenia detí vodičke, s profesionalitou, ktorá sa dlhoročne s Kvapkou spája. V krásnom prostredí sa tešíme na každú hodinu. Ďakujeme, že môžeme byť toho súčasťou.

Mathias s tatinkom Kamilom

V Kvapke sme zatiaľ preplávali už krásne 4 roky, kde sme sa rýchlo cítili ako doma, či skôr ako ryba vo vode 😊 Jednoducho, zvykli sme si rýchlo. Keď sa nám naskytla možnosť plávať na inej pobočke, boli to obavy ale hlavne zvedavosť. Nové miesto, nové prostredie, nový bazén… všetko NOVÉ. Nové a krásne. Veľké priestory s oveľa väčším bazénom, lákajú plavcov aj na všelijaké huncúctva ale nám sa tú pláva rovnako dobre a komfortne, keďže ste nezabudli ani na krásnu výzdobu. Tá dodáva tomuto novo-novému miestu kus tepla, pohodlia a navodzuje tú správnu námornícku náladu pre všetkých plavcov. A či plávame v „malej“ alebo „veľkej“ Empire Kvapke, vždy sa nám pláva dobre, keďže máme okolo seba tých správnych ľudí ❤️

Adamko a maminka Lucka

V Klube Kvapka navštevujem kurz plávania s mojim synom Ondrejom. Kurz som absolvovala i so staršou dcérou, tak som si bola istá, že vkladám svoje dieťa do rúk odborníkov. Hanka plávala v Kvapke od 4mesiacov do 2rokov. Následne chodila na plávanie i zo škôlky, ktorá plávanie zabezpečovala. Hanku sme nikdy nemuseli učiť plávať, poznala i bezpečné hranice správania sa vo vode. V Kvapke sa za tých pár rokov, čo som klub nenavštevovala veľa zmenilo - no k lepšiemu😊 Posun vidím v nových technikách a metódach plávania a taktiež v priestoroch. Inštruktorky sú stále usmiate a profesionálne. Oceňujem ich prístup k deťom a zábavu, ktorú počas hodiny zažijeme. Náš Ondrej je veľmi rád v spoločnosti svojich nových kamošov a pre mňa je plávanie s nim oddychom a vymieňaním skúsenosti s inými maminami 😉

Veronika Pukancová

Klub Kvapka sme spoznali ešte so staršími deťmi, z ktorých sú už juniori. Po narodení najmenšej Timejky bola voľba jasná opäť. Od pol roka sme začali kurzy v Kvapke navštevovať aj s ňou. Bola predčasne narodená a silne hypotonická, plávanie preto bolo výborné rozhodnutie. Nakoľko jej vývoj nejde podľa tabuliek, hľadali sme ďalšie možnosti jej napredovania. Jedna z inštruktoriek, Magduška, absolvovala špeciálne kurzy a Klub Kvapka vytvoril skupinku pre detičky so špeciálnymi potrebami. Naše hodiny sú plné smiechu a veru sa neraz Magduška aj poriadne zapotí pri našich miláčikoch. Je to naša opora, ktorá to s deťmi proste vie. Po plávaní máme možnosť si s maminkami v príjemnom prostredí vymieňať skúsenosti a rady, ako čo najviac pomôcť našim srdiečkam. Ďakujeme za všetko Klub Kvapka.

Lucia Hečková

Už keď som bola tehotná, veľmi som sa tešila ako budem chodiť plávať so svojim synčekom do Kvapky. V rámci „prípravy“ som navštevovala aquaprenatal pre tehotné a bolo to naozaj skvelé rozhodnutie. Cvičenie vo vode odľahčilo bruško a zároveň som si aj príjemne zacvičila a rozhýbala celé telo. Na plávanie s deťmi sme začali chodiť, keď mal Dominik 4 mesiace a lekcie predčili moje očakávania. Dominik si každú hodinu viac a viac užíva a je naozaj úžasné sledovať, ako si krásne zvyká na vodu a úprimne sa teší. Atmosféra na každej hodine je super, inštruktorky sú veľmi príjemné a empatické a majú plnú zásobu krásnych riekaniek. Na každú ďalšiu lekciu sa vždy tešíme. Kvapka je jedno skvelé miesto a budeme sa sem určite vracať.

Lucia Volek

Kvapka je jedno úžasné, rodinné, oku i srdcu lahodiace miesto. Plávame s Adamkom od jeho štyroch mesiacov a aj napriek tomu, že sme museli kurz na pár lekcií prerušiť, cítili a cítime sa u Vás ako doma. Adamko má z plávania veľkú radosť, je vidieť ako napreduje, ako sa snaží cvičenia a aktivity aplikovať doma vo vani. Samozrejme obmedzene, nemáme v kúpeľni bazén :) Vytvoril si k vode pozitívny vzťah a nebojí sa jej. Skôr naopak, veľmi si ju užíva a všetky asociácie spojené s plávaním mu vyčaria úsmev na tvári. A za to sme aj s manželom veľmi vďační. Naša inštruktorka Zuzka je vždy usmiata, ústretová, trpezlivá a pozorná ku každej z nás. Deti ju majú veľmi radi a aj vďaka nej je plávanie zábava. Fotenie a diplomy sú milým darčekom a spomienkou, ktorá sa krásne vyníma v rámčeku na poličke alebo "svieti" na chladničke. Veď každá maminka je pyšná na svojho plavca alebo malú morskú vílu. Milá KVAPKA, ďakujeme za TO čo robíte a AKO TO robíte. Želáme veľa, veľa pracovných úspechov, spokojných rodičov a mnoho šťastných malých plavcov.

Lucia a Adamko Vargoví

Ako tehuľka som v Klub Kvapka absolvovala lekcie aquaprenatal, ktoré boli pre mňa príjemne náročné a zároveň uvoľňujúce. Taktiež som sa zúčastnila prednášok pre budúce mamičky, ktoré mi dali odpovede na otázky, ktoré som nechcela vyhľadávať v "mori informačných právd či neprávd" na internete. Získala som nový pohľad na pôrod a aj vďaka nemu som svojmu synovi mohla dopriať krásny a bezproblémový štart do života.

Kamila Čermáková

V Kvapke plávajú všetky tri naše dievčatá. Sme veľmi spokojní. Páči sa nám, že nejde o nejaké ,,čvachtanie” detí vo vode, ale o premyslený koncept, ako deti od najmenšieho veku priviesť k správnym návykom, dobrému plávaniu a radosti z pohybu vo vode. Po každom kurze vidíme výsledky a teší nás najmä to, že aj deti majú zo svojich úspechov radosť a do Kvapky sa vždy tešia. 5-ročná Ester vie už preplávať dĺžku bazéna, 3-ročná Miriam skáče do vody ako tuleň a najmenšia 8-mesačná Johanka práve začína so svojimi prvými ponormi. Oceňujeme tiež profesionálny a milý prístup všetkých inštruktorov, ktorí sa vždy snažia vyjsť v ústrety a vedia sprostredkovať deťom radosť z učenia a pohybu. Kvapke do budúcnosti želáme, aby sa jej aj naďalej darilo v Trnave udržiavať vysoký štandard vo výuke plávania. Mestu aj okoliu by veľmi prospelo, ak by raz Kvapka mala vlastný veľký bazén pre staršie deti.

Batkovci

S Klubom Kvapka spolupracujeme od začiatku pôsobenia našej súkromnej materskej školy t.j. 7 rokov. Vzhľadom na výbornú spoluprácu a profesionalitu lektoriek môžeme Klub Kvapka len odporúčať. Pozitívne hodnotíme i hygienu priestorov aj samotnej vody. Lektorky Kvapky bez problémov zvládajú skupinky detí, či už naše najmenšie žabky až po našich predškolákov. K profesionalite lektoriek prispieva i nenásilné odstraňovanie zábran či strachu z vody, ktoré deti často majú. Ku koncu predplaveckej prípravy naše deti už zvládajú samostatné plávanie a pobyt vo vode si užívajú.

PaedDr. Veronika Pukancová
Súkromná materská škola BESST

So Zarkou plávame v Kvapke od jej 5 mesiacov. Veľmi nám vyhovuje príjemné rodinné prostredie a vždy ústretový prístup inštruktoriek i brigádničiek. Zarke sa vo vode veľmi páči a ja sa len teším ako vidím, že každou odplávanou hodinou sa cíti viac uvoľnene vo vode i v kolektíve.

Zuzana Ježovičová

Naša Emuška bola vytúžene bábo a na jej príchod sme všetci dlho a napäto očakávali. Už počas tehotenstva sme vedeli, že chceme pre ňu len a len to najlepšie. Moja prvá myšlienka keď som započula o možnosti plávania s bábätkami bola jasná – Idem do toho... Neváhala som a vedela som, že to bude správne rozhodnutie. Celý čas som si bola istá, no ako sa dni posúvali a blížil sa termín prvej návštevy Kvapky, ovládli ma akési pochybnosti či strach... Vďaka kamarátke, ktorá išla do toho s nami som to prekonala a dnes viem, že to bol ten najlepší krok vpred. Už od začiatku sme sa tam cítili veľmi príjemne. Kamarátske vzťahy a príjemná atmosféra nám zaručila radosť a tešenie sa z každej jednej návštevy Kvapky. Užívali sme si to obe. Vždy sme prehodili pár slov aj o inom ako o plávaní... Vymieňali sme si skúsenosti a navzájom si pomáhali. Keď už naše deti boli staršie, bol to čas aj pre nás rodičov - 45 minút relaxu a oddychu. Vedeli sme, že o naše deti je skvelo postarané a že im nič nechýba vo vode (ani my rodičia), takže sme mohli v kľude pokecať a pokávičkovať  :) No naše deti rástli ako z vody a prišiel zlomový bod pre našu Emku, kedy už do Kvapky kvôli veku nemohla chodiť... Začali sme chodiť plávať do plavárne a pri prvom tréningu sa Emka rozplakala, že tam je voda studená a špinavá a že ona chce ísť naspäť plávať do Kvapky... Dnes chodí po súťažiach a doma máme už pár úspechov v podobe diplomov alebo medailí... Keď sa mi po 9. rokoch narodila vytúžená druhá dcérka Miuška, nikto sa už ani nepýtal či začneme plávať, pýtali sa už len kedy začíname. A hoci máme v našom mestečku tiež plávanie s detičkami, moja voľba bola od začiatku jasná. KVAPKA!!!!!!!!! Týmto sa chcem veľmi poďakovať všetkým inštruktorkám v Kvapke za ich obrovskú trpezlivosť (nie vždy majú naše detičky náladu na potápanie), dobrosrdečnosť a hlavne prístup k našim detičkám. Viete vytvoriť takú rodinnú atmosféru, ktorá je jedinečná a vždy k Vám ideme s veľkou radosťou a odchádzame oddýchnuté a plné energie. Ďakujem.

Lucia Horská

Plávanie v Kvapke zbožňujeme J Nemohli sme sa rozhodnúť lepšie. Tešíme sa na každú jednu hodinu. Synčekovi voda veľmi prospieva po všetkých stránkach. Okrem iného, sme tam spoznali nových kamarátov, kamarátky ❤️. Vodu si malý neskutočne užíva. Každou jednou hodinou aj ja zisťujem nové veci, ktoré mi neustále dokazujú, aké je plávanie prospešné a čo všetko formou hry detičky naučia. Ďakujeme ❤️

Miriam Kropajová

Do Klubu Kvapka som zavítala už ako tehotná a to na predpôrodné kurzy. Už vtedy som mala možnosť stretnúť sa s personálom, ale aj s priestormi čo ponúka... Vyzdvihnúť by som chcela všetky inštruktorky, ktoré ku každému bábätku pristupujú individuálne (čo bol aj náš prípad, keďže sme museli dosť vynechávať). Na dcérke vidieť pokroky každým kurzom a vodu si maximálne užíva, či už doma vo vaničke alebo v bazéne v Kvapke. Ja s manželom sa tešíme, že sme jej práve takýmto spôsobom pomohli vypestovať kamarátsky vzťah k vode.

Alena Zánová

Klub Kvapka som si vytipovala hneď ako som sa dozvedela, že čakáme bábätko. Na predpôrodné prípravy som sa veľmi tešila a tiež na plávanie pre tehotné. To mi však zdravotný stav nedovolil. O to viac som sa nemohla dočkať kedy začneme s drobcom plávať. Začali sme keď mala 5 mesiacov, pretože sme čakali na trošku mladšiu kamošku 😊 Naša Dominika je predčasne narodená, preto sme absolvovali kontroly u neurológa  a neobišlo nás ani cvičenie „Vojtovky“. To sa však okolo pol roka skončilo, pretože som nevládala udržať jej hlavičku na podložke - toľko mala sily. Necvičili sme nakoniec, ale chodili sme plávať a dobehla to všetko sama. Neurologička aj fyzioterapeutka mi nechceli veriť, keď som im povedala, že necvičíme a že to je len z plávania. Po 3 mesiacoch v Kvapke nás neurologická ambulancia vyradila a máme chodiť len na ročné prehliadky 😊 Vždy keď je to možné a manžel má voľno chodíme spolu a je s ňou vo vode on. Za našu rodinku Kvapku vrelo odporúčame a máme len pozitívne skúsenosti. Veľké ďakujeme 😊

Lucia, Tomáš a Dominika Vejčíkoví

S Ondrejkom sme nastúpili na plávanie hneď po ukončení 4 mesiaca a tak je v skupine najmladší. Vidím na ňom stále veľké pokroky – lebo hoci „na súši“ napreduje veľmi rýchlo, na začiatku kurzu bol medzi ním a staršími detičkami vidieť rozdiel. Stačili tri lekcie a Ondrej ostatných dobehol 🙂 Vo vodičke je veľmi rád a spoločné chvíle si naplno užívame. Klub Kvapka bol od začiatku pre nás jasnou voľbou. Mne vyhovuje príjemná rodinná atmosféra a zároveň profesionálny prístup zo strany inštruktoriek.  

Hanka Tóthová

Klub Kvapka navštevujeme s Martinkom od jeho 6 mesiacov. Či už ide o plávanie, alebo cvičenie – s oboma aktivitami sme veľmi spokojní. Na cvičenie sa každú stredu tešíme, pretože je tam výborná atmosféra. Je to pre nás úžasne strávený čas, plný zábavy, dobrej nálady, ktorú sprevádza počúvanie detských pesničiek. Naučili sme sa veľa pesničiek i riekaniek a doma si ich radi spievame a precvičujeme daný pohyb s tým spojený. Som veľmi rada, že sa Martinko stretáva aj s inými detičkami, kde si môžu spolu zacvičiť, učia sa navzájom sa rešpektovať a niekedy aj byť trpezliví pri zdolávaní daných prekážok, ak to nejakému dieťatku trvá dlhšie. Od začiatku cvičíme s pani Mackou, ktorá je výborná inštruktorka. Vie deti zaujať, motivovať, venovať sa a hlavne byť trpezlivou, láskavou a všímavou, vie čo je pre deti najlepšie, čo ich baví, za čo jej veľmi pekne ďakujeme. Myslím si, že spolu s plávaním to boli najlepšie investované peniaze do rozvoja nášho Martinka. Určite vrelo odporúčam detičkám a mamičkám a želám celému tímu Klub Kvapka veľa pracovných úspechov, nech robia mnoho ďalších detí spokojnými a šťastnými.

Klaudia Ďurišová

Tehotenstvom začalo najkrajšie obdobie môjho života. Prinášalo so sebou taktiež mnohé otázky týkajúce sa starostlivosti o to maličké klbko šťastia, ktoré som v sebe nosila. Chcela som načerpať čo najviac informácií o tom, ako sa o svoje dieťa starať tak, aby bolo nielen, ako sa hovorí ,,opatrené", ale hlavne aj šťastné a spokojné. Taktiež som chcela pôrod zvládnuť bez stresu, strachu a užiť si ten dlhoočakávaný moment, moment narodenia mojej dcérky. Rozhodla som sa preto absolvovať prednášky pre tehotné mamičky v Klube Kvapka, ktoré prednášala skúsená dula Gabika. Na prednáškach som pochopila mnoho vecí, súvislostí, ako napríklad aj to, že dojčením nielen nakŕmim dieťa, ale budujem si s ním krásny vzťah. Pripravila som sa na pôrod, zobrala si mnohé cenné rady ohľadom dojčenia a vychovávania dieťaťa láskou a blízkosťou rodiča. Teraz má už moja dcérka 3 mesiace a aj keď začiatky s dojčením boli neľahké, vždy som si spomenula na slová Gabiky a dojčenie sa krásne rozbehlo. Ďakujem za mnohé cenné rady, ktoré neboli len radami, ale ktoré mi naozaj veľmi pomohli hlavne v praxi. Teraz je zo mňa hrdá a spokojná mamička, ktorá si užíva nádherné chvíle strávené s dcérkou Vilmou.

Barbora Gažová

Kvapka sa stala našou súčasťou pred 5-timi rokmi, kedy sme začali plávať so staršou dcérou Miškou, vtedy 6-mesačnou. Pri synovi Matúšovi nebolo pochýb, že bude taktiež plávať v Kvapke. Začal plávať tiež ako 6-mesačný. Obe naše deti vodu zbožňujú. Plávanie je pre nás neoddeliteľnou súčasťou. Páči sa nám milý a profesionálny prístup lektoriek, ktoré majú úžasný vzťah k deťom. A aj vynovené priestory, ktoré sú vždy čisté. Keďže dcéra Miška už z Kvapkového bazénu vyrástla, rozhodli sme sa s Kvapkou pokračovať v plávaní, ale už na plavárni Zátvor. Dcéra sa na tréning vždy teší, nevieme si bez neho predstaviť piatkový večer. Zdokonaľuje si plavecké spôsoby, ktoré si osvojila v bazénoch Kvapky, ale zábavnou formou. Miluje trénerky Alenku a Blanku a ja, ako rodič oceňujem ich prístup, ktorým dokážu deti motivovať chcieť sa zdokonaľovať.

Martina Orihelová

Už ako tehotná som spoznala tento klub. Tuším ako jediný v Trnave ponúka plávanie pre tehotné (žiadne verejné plavárne, chlórovaná voda, či trápenie sa pre kilá navyše ). Počas toho krásneho obdobia som mala možnosť sa stretnúť so samými príjemnými ľuďmi, vidieť skvelý kolektív a spoznať aj skvelú osôbku dulu Gabiku Janovičovú na jej úžasných prednáškach.

My ako milovníci vody sme hneď vedeli, že chceme skúsiť začať plávať čo najskôr aj s našim synčekom. Skúsili sme to v jeho 5 mesiacoch a sme nadšení z toho, že aj on miluje vodu rovnako ako my. Navštevujeme už 8 kurz a Oliver spravil za to obdobie neskutočný progres. Samotný klub ponúka pre detičky aj cvičenie, ktoré sme začali nedávno navštevovať. Od kedy chodíme cvičiť, tak Oliver už vie spraviť kotrmelec dopredu  .... Plus pre mňa ako mamu na rodičovskej dovolenke je tu priestor na spoznanie sa s inými mamičkami a detičky majú možnosť socializácie. Páči sa mi, že kolektív Kvapky sa stále vzdeláva, vymýšľa rôzne aktivity pre detičky (napr. maškarný ples ....), obnovuje plavecké pomôcky, či zveľaďuje svoje priestory, no v neposlednom rade, že sú ochotní stále vyjsť nám a našim ratolestiam v ústrety. Nás si Kvapka získala ♥.

Emília Otčenášová

Keď sa povie Klub Kvapka vynorí sa mi množstvo krásnych spomienok z čias keď som v klube brigádovala. Teraz, keď som sama mamou a pozerám na lekcie z opačnej strany, oceňujem profesionalitu a najmä príjemnú rodinnú atmosféru. Dcérka si vodu maximálne užíva a už po prvom kurze vidím aké veľké pokroky robí. Každá hodina prináša niečo nové a spolu s manželom sa tešíme z aktívne stráveného času s našou Izabelkou.

Lucka Laurincová

Počas tehotenstva som sa stretávala s názormi a predsudkami, že tehuľky nemajú v bazéne čo robiť. Mňa však tieto postoje neodradili a na prvú hodinu som sa veľmi tešila. Musím povedať, že to predčilo moje očakávania. V bazéne som zabudla na akúkoľvek bolesť chrbta a všetky ťažkosti, ktoré tehuľky bežne trápia. Dostatočne som rozhýbala celé svoje telo a zároveň som si aj oddýchla a načerpala nové sily. Ďalším bonusom bolo aj to, že som sa stretávala s inými tehuľkami, s ktorými sme našli nejednu spoločnú tému. Jediné čo ľutujem je, že som s plávaním nezačala oveľa skôr.

Michaela Procházková

S dcérkou plávame od 8. mesiaca. Hodiny sú úžasné, nápadité, radostné ale aj príjemne namáhavé. My mamy sme tiež dobrá partia a na plávanie sa tešíme rovnako, ako naše deti. Nikde inde sa nestretám s takým príjemným, slušným a profesionálnym prístupom. Láska k deťom a chuť s nimi pracovať je tu kľúčová a ja môžem povedať, že to zachránilo mojej Stelke život. Keď mala 2 roky, stala sa hrozná chyba a Stela zostala na pár minút v záhrade bez dozoru. Vliezla do bazéna. Mala na sebe len plienku, ktorá v okamihu nasiakla a prevážila ju. Stelka stratila rovnováhu a prevrátilo ju to. Keď som v panike vybehla von, našla som ju ako leží na chrbáte na hladine a vystiera rúčku. Tváričku mala tesne nad hladinou. Vtedy som si uvedomila, aké životne dôležité sú jej skúsenosti s vodou, schopnosť zadržať dych a obrátiť sa. Vďaka Bohu a plaveckým lekciám sa stále teší z vody a pohybu v nej. Dnes má 7 rokov, pláva, šnorchluje ako dospelák, potápa sa do 3 metrovej hĺbky a plávanie je asi jej najväčšia radosť.

Ivana Žambokréthy

S Alickou chodíme plávať od kedy bola ešte malé bábätko, dnes je to veľká sebavedomá jasličkárka, ktorá nadovšetko miluje vodu a plávanie. V lete ju musíme nasilu loviť z mora s plačom a fialovými perami. Cvičenia vo vode jej pomohli v celkovom pohybovom rozvoji a keďže na každú hodinu cestujeme spolu z Bratislavy, mame čas sa dobre porozprávať aj počas cestovania. Piatok je preto pre nás hlavný moment celého týždňa.

Matúš Kanis

Do Kvapky chodíme už sedem rokov. Plávali sme najprv s Adamkom, teraz navštevujeme kurzy s Filipkom, a ak by sme sa mali rozhodovať znova, jednoznačne by sme si vybrali opäť Kvapku. Nielen kvôli bohatým skúsenostiam a profesionálnemu prístupu dievčat, ale hlavne vďaka ich priateľskému a ústretovému prístupu, s ktorým sa stretávame počas celých siedmych rokov. A pre to všetko im patrí od nás veľké DAKUJEME!

Ivana a Martin Ligáčoví

Plávanie pre tehotné ženy bolo výbornou aktivitou, ktorá sprevádzala celé moje tehotenstvo. Okrem toho, že to bol príjemne strávený čas s budúcimi mamičkami, plávanie priaznivo pôsobilo na moju psychickú pohodu a fyzickú kondíciu, zvlášť v poslednom štádiu tehotenstva. Vždy som sa cítila zrelaxovaná, s dobrým pocitom, že jednotlivé cvičenia pomáhajú mne aj môjmu dieťatku a pripravujú nás na očakávanú chvíľu. Profesionálny prístup a pozitívna skúsenosť ma motivovali k tomu, aby sme v plávaní pokračovali...teraz už bez bruška ale s malým Jakubkom.

Martina Grošková

Spolu s moju vnučkou Miuškou si užívame v Kvapke krásne momenty. Veľmi milé inštruktorky svojim profesionálnym prístupom vedia deti zaujať. Mia je vo vode veľmi spokojná, vydá kopec energie. Po plávaní si oddýchne v saune, vo veľmi príjemnom a čistučkom prostredí sa pohrá s "kamoškami a kamošmi" a už cestou domov vyčerpaná zaspí. Sú to naozaj nezabudnuteľné chvíľky, ktoré môžeme takto spolu tráviť.

Alenka Jančušková

Absolvovaných kurzov v Kvapke máme na konte už desiatky. Plávať chodím teraz už s druhým synom, ktorý je vždy nadšený z nálepiek, ktoré mi hrdo ukazuje po každom plávaní. Aj tento motivačný systém je dôkazom toho, že to s deťmi inštruktorky naozaj vedia. Momentálne si užívame prerobené priestory, ktoré sú vždy čisté a prispôsobené potrebám detí. Cvičebná miestnosť nie je iba príjemne spestrená farebnými kresbami rybičiek, ale taktiež umožňuje nerušenú a kvalitnejšiu prípravu na lekcie, ktoré nás čakajú v bazéne.

Dagmar Móderová

Pre mňa najčarovnejší moment bol, keď k nám prišla prvýkrát inštruktorka a predviedla nám "domáce vaničkové plávanie". Syn mal vtedy presne 3 mesiace a ja som ho nikdy predtým nevidela tak uvoľneného a šťastného, napriek tomu že ho držala úplne cudzia osoba. Od vtedy ubehli viac ako 4 roky a Kvapka je súčasťou nášho života. Naše deti milujú vodu a vďaka Kvapke hlavne vedia, ako sa majú vo vode správať, čo všetko tam môžu robiť a je to pre ne úplne prirodzená vec. Radi sa učia plávať, tešia sa na každú hodinu a my sa tešíme s nimi.

Lenka Levčíková

S dcérkou sme začínali plávať už v roku 2006. Vtedy bolo plávanie s bábätkami na Slovensku doslova v plienkach a ani ja som nevedela, čo presne od toho očakávať. Musím však povedať, že po pár hodinách som sa uistila, že je to úžasný spôsob ako s dieťatkom tráviť voľný čas a ako nás to ešte viac zbližuje. Profesionálny tím, vždy čisté priestory a rodinná atmosféra iba prispievali k tomu, aby si malá vodu užívala a cítila sa v nej úžasne. Moja dcéra onedlho oslávi 10. narodeniny a plávaniu sa venuje už na pretekárskej úrovni. Dostavili sa aj prvé medailové úspechy a ja veľmi oceňujem, že si stále udržiava pozitívny vzťah k pohybu a zmysluplne strávenému voľnému času.

Erika Hlavatá

Klub Kvapka © 2024 | by freevision