Vyberte si vhodnú pohybovú aktivitou v tehotenstve a inšpirujte sa trendami na rok 2018

Tehotenstvo je čarovné obdobie v živote ženy. Pokiaľ to zdravotný stav dovoľuje je odporúčané si dopriať pohyb aj počas tehotenstva. Jeden zo spôsobov, ako ostať v období gravidity aktívna, je tehotenské plávanie aquaprenatal. Cvičenie aquaprenatal je určené pre budúce mamičky od druhého trimestra až do pôrodu.

Čo je aquaprenatal?

Jedná sa predovšetkým o príjemnú činnosť, ktorá je podľa Svetovej zdravotníckej organizácie považovaná za najvhodnejšiu pohybovú aktivitu pre tehotné ženy. Tehuľky pri nej zapájajú svaly celého tela. Voda zároveň nadnáša a robí celé cvičenie odľahčené a primerane namáhavé. Súčasťou lekcií bývajú taktiež kardiocvičenia na zahriatie, cvičenia na jemné posilňovanie svalov, strečingové prvky na pretiahnutie namáhaných svalových skupín a prvky jogy na uvoľnenie a relaxáciu.

Aké sú benefity?

Existuje viacero pozitívnych účinkov, ktoré tehotenské cvičenie vo vode prináša:

  • zlepšuje celkový krvný obeh a činnosť srdca, čo pomáha dopraviť krv aj do rastúceho človiečika;
  • je výborné na chrbticu, ktorá tehotenstvom dostáva zabrať;
  • posilňuje imunitu a obranyschopnosť organizmu;
  • zameriava sa na dýchacie cvičenia, ktoré sú telesnou prípravou ženy na pôrod;
  • udržiava krvný tlak a šetrí kĺby i šľachy;
  • celkovo napomáha psychike, vyplavuje hormón šťastia, uvoľňuje myseľ a celé telo.

Plávanie a cviky pre tehuľky sú zamerané na všetky vyššie uvedené benefity a sprevádza ich: relax, pohoda, uvoľnenie a úľava pri bolestiach…

Čo je potrebné si priniesť na lekcie aquaprenatalu?

K plávaniu budete potrebovať bežné veci: osušku, šľapky, hygienické potreby a plavky.  Odporúčame plavky, ktoré sú pohodlné, neťahajú na ramenách, netlačia bruško a podržia prsia. Tieto všetky požiadavky spĺňajú špeciálne tehotenské plavky.

Zisťovali sme, aké trendy sú pripravené pre tehuľky na sezónu 2018 a aké plavky odporúča Zdenka Hofericová, majiteľka e-shopu s tehotenskou módou www.babybelly.sk. „V prvom rade tehotenské plavky majú poskytovať podporu a oporu celému telu – držať všetko na správnom mieste. Plavková móda pre tehotné prekvapuje už niekoľko rokov. Vyberá si z aktuálnej módy všetko praktické a potrebné pre tehotné ženy a zároveň plavky vyzerajú veľmi trendovo a šmrncovne.

Najobľúbenejšie a najpraktickejšie sú jednodielne plavky alebo tankiny – jednoducho sa obliekajú a vyzliekajú, sú elastické a aj napriek tomu, že prekryjú bruško, pôsobia elegantne a sama sa v nich budete cítiť pohodlne. Ich výhodou je vynikajúci strečový materiál, dokážu sa prispôsobiť rastúcemu brušku a dokonca ich vďaka tomuto skvelému materiálu využijete aj po pôrode a v období bez bruška. Takže neinvestujete len na 9 mesiacov.

Pre tehuľky, ktoré sa zaujímajú o módu, môžem prezradiť, že v roku 2018 budú prevládať zemité, ale aj krikľavé výrazné farby. Tešiť sa môžeme aj na vzory – IN sú momentálne pásiky, bodky, kvety, či multi vzory rôznych tvarov a farieb. Taktiež volány sú už dlhšie populárne nielen na oblečení, ale aj v plavkovej móde. A ak chcete byť úplne top, zvoľte si plavky so šnurovacím chrbtom, ktoré vám dodajú šmrnc.“

Vodné prostredie nás obklopuje už pred narodením, tvorí veľkú časť nášho tela a má blahodarný vplyv na naše zdravie. Užite si ho dosýta aj v tehotenstve na lekciách aquaprenatalu.

Alexandra Prajová


Klub Kvapka © 2023 | by freevision