Predstavenie dulky Gabulky a jej prednášok pre tehotné

Milujem vodu, presnejšie povedané, milujem splývanie na  vode. Keď  iba pokojne a bez pohybu ležím na hladine jazera, či mora. Keď ležím na chrbte  a aj uši mám ponorené vo vode. Dívam sa na nebo, počujem iba šum vody, tlmené zvuky nesúce sa vodou z brehu a môj pomalý dych. Nádych a výdych. Zažívam stav hlbokého uvoľnenia, telesného i duševného a dovolím si povedať, že až duchovného zážitku.

Podobný stav, stav hlbokého uvoľnenia, môže pomáhať aj ženám pri pôrode. Prirodzený pôrod je ako divoký prírodný živel. Pocit, pri ktorom sa žena uvoľňuje, oddáva sa živlu, nebojuje s ním, môže byť  pre ženu i jej rodiace sa dieťatko  veľmi nápomocný.

Tehotné ženy môžu v Kvapke okrem plávania a cvičenia v slanej vode využiť aj moje prednášky. V príjemnej atmosfére sa rozprávame o prenatálnom dieťati, o prirodzenom pôrode, o podpore rannej väzby ženy a novorodeného bábätka. Hovoríme spolu aj o dojčení, vzťahovej väzbe, či nosení detí. Nielen pre ženy, ale aj pre ich partnerov býva zaujímavá prednáška o úľavových technikách pri pôrode. Ženy aj sprevádzajúce osoby, či už je to partner, mama, či sestra, sa dozvedia, ako normálny pôrod prebieha, ako môžu ženu pri pôrode podporiť, ako môžu vytvoriť bezpečné a intímne prostredie, aj čomu je dobre sa vyvarovať. Pozeráme spolu zaujímavé videá. V neposlednej rade spolu hovoríme o právach žien, detí a otcov pri a po pôrode. Téma podpory tehotných a dojčiacich žien a rodičov v ich ranom rodičovstve, je mojou srdcovou záležitosťou. Mám radosť, keď sa žena po prednáškach prestane pôrodu obávať a začne sa naň tešiť.

Teším sa na každý ďalší kurz v Kvapke a na stretnutia s vami, milé tehuľky.

Gabika
certifikovaná dula
poradkyňa pri dojčení a nosení
zakladateľka občianskeho združenia Ženské kruhy


Klub Kvapka © 2023 | by freevision