Namiesto úvodu…

Obe sa poznáme od prvej triedy základnej školy. Vtedy sme začali spolu trénovať a pretekársky plávať. Po skončení závodného plávania sme ako 17 ročné stredoškoláčky začali pomáhať skúseným trénerom plaveckého oddielu v základnom a zdokonaľovacom plaveckom výcviku. Práca s deťúrencami nás natoľko očarila, že sme jej verné už viac ako 30 rokov. Medzitým sme obe ukončili vysokoškolské štúdium pedagogického smeru a absolvovali množstvo predpísaných aj nepredpísaných kurzov, workshopov a školení, aby sme sa v tejto práci neustále vzdelávali, zlepšovali a objavovali jej ďalšie rozmery.

Úžasné účinky plávania sme si overili nielen na sebe, ale k plávaniu sme viedli aj všetky naše deti. A to už od batolivého obdobia. (Dnes je ich spolu 8, keďže Blankine hobby zachraňovať duše spôsobil prírastok detí z detského domova do jej rodiny.) Nie všetky sa postavili na stupne víťazov v národných majstrovstvách ako my –  ich matky, ale vedia dobre plávať, relaxujú týmto spôsobom a udržujú sa tak v duševnej a telesnej kondícii.

Naviac, niektoré naše deti tiež absolvovali cvičiteľské kurzy aj kurzy inštruktorov kojeneckého plávania a vydali sa v našich šľapajách. Učia deti plávať v Trnave, ale aj v Prahe. Nakoniec – prečo nie.  Veď majú skvelých učiteľov – nás dve J.

Svoje skúsenosti pretavené do cieľov sme využili pri zakladaní Kvapky. Priestormi, metodikami a princípmi je naša Kvapka prispôsobená Vám rodičom a Vašim deťom. Duch Kvapky je naplnený úctou k rodičom, ktorí dávajú svojmu dieťatku priestor na skúmanie, učenie, poznávanie …  Na jeho rozvoj. Je naplnený pokorou voči otvorenosti detských srdiečok. A samozrejme pocitom zodpovednosti za všetko, s čím sa u nás stretávate…

Blanka Krajčovičová a Alexandra Prajová


Klub Kvapka © 2023 | by freevision