Po úspešnom štarte lekcií plávania pre bábätka a deti sme pre rodičov v sezóne 2010/2011 otvorili aj aktivitu cvičenia s bábätkami od 6 mesiacov do 4 rokov. Cvičíme s náradím a pomôckami určenými pre tento vek, v miestnosti plne prispôsobenej deťom. V lekciách rozvíjame obratnosť, posilňujeme telíčko, zjemňujeme zmysly, rozvíjame poznávacie a rozumové schopnosti, zameriavame sa na rozvoj hrubej a jemnej motoriky, zlepšujeme koordináciu ….

Cvičenia vedú naše školené inštruktorky, ktoré sa aj v tomto smere neustále vzdelávajú. Vedia, že deti milujú rytmus, piesne, básne. Pohyb v rytme sa ľahšie učí, je pre ne zábavnejší a deti si rozvíjajú pamäť . Vďaka riekankám tiež vedia, aké cvičenie nasleduje a čo sa od nich očakáva. Naučia vykonávať určitý pohyb a ten neskôr môžeme vylepšovať. Často nám rodičia hovoria, ako dieťatko doma recituje veršíky a zároveň opakuje pohyb s nimi spojený. Mnohé deti sa vedia skľudniť už po prvom verši. Dokážu natiahnuť telíčka, skákať, behať… Prirodzene týmto spôsobom získavajú ďalšie podnety pre svoj rozvoj. Teda v cvičení pre deti, ktoré organizujeme my, je vynikajúco prepojená hudobná, rozumová a pohybová výchova dieťatka.

Kým dieťa nechodí do kolektívu na celý deň, socializuje sa v skupinke detí, ktorú pozná. Preto cvičenie s rovesníkmi nenásilným spôsobom pripravuje dieťa aj na vstup do materskej školy. Po nástupe do škôlky je cvičenie utužovaním vzťahu medzi dieťaťom a rodičom, ich spoločnou zábavnou činnosťou a aktívne prežitým časom, z ktorého majú obaja radosť.

Čo budete potrebovať na cvičenie?

  • akékoľvek oblečenie, v ktorom sa cíti dieťa príjemne, môže sa v ňom váľať a nič ho pritom neťahá
  • na obutie vám budú stačiť ponožtičky s protišmykovou úpravou alebo topánočky s ohybnou podošvou

Jedinou požiadavkou na oblečenie pre rodičov je pohodlnosť a pružnosť, aby sa aktívne mohli zúčastňovať hier s dieťatkom.


Klub Kvapka © 2019 | by freevision