Čo dať bábätkám a menším deťom do bazéna: plaveckú plienku alebo neoprenové plavky?

Najskôr dôležitá info: pod neoprenové plavky sa nedáva žiadna plienka.

Detské neoprenové plavky spoľahlivo držia „nehody“ vďaka ich pevnému, elastickému materiálu, ktorý prilieha k nôžkam aj brušku. Tie „naše“, dokonca nemajú zo spodnej časti žiadne šitie, vďaka čomu nehrozí riziko úniku do vody ani touto časťou plavočiek. Sú vyrábané z certifikovaných materiálov, ktoré sú príjemné pre detskú pokožku, jemne zahrievajú a majú dlhodobú životnosť. Preto je možné plavočky ďalej posunúť (napr. súrodencovi, kamarátovi). Okrem toho vie táto varianta ušetriť čas, ktorý nemusíte tráviť opakovanými nákupmi a premýšľaním, či máte ešte dostatočnú zásobu. Zjednoduší sa aj balenie na dovolenku, keďže nie je potreba so sebou brať balík plienok.

Jednorazové plienky sú finančne porovnateľné alebo niektoré vychádzajú aj o niečo viac (záleží od konkretnej značky). Sú však určite menej spoľahlivé, čo sa týka rizika úniku „nehody“ do vody. Preto v našich bazénoch vyžadujeme na jednorázové plienky dať ešte klasické plavky s gumičkou okolo nožičiek a bruška. Jednorázové plienky môžu obsahovať chemikálie, ktoré sú pre jemnú detskú pokožku škodlivé. Vo vode sa plienka nasiaknie vodou, čo zmanená pre bábätko jemnú záťaž na zadočku, čím sa mu mení aj ťažisko. Po skončení plávania/kúpania v bazéne končia všetky jednorázové plienky v koši.

A preto my odporúčame, nájsť si svoju obľúbenú farbu neoprenových plavočiek a užívať si bezpečnú a bezstarostnú zábavu vo vode s nimi.


Klub Kvapka © 2024 | by freevision