Čas oddychu a častokrát aj wellness pobytov je tu a nám sa kopia otázky ohľadom vhodnosti vírivej vane pre bábätká a malé deti… A tak sme spísali dôležité informácie k tejto téme tu:

📍 Vo vírivke je potrebné udržiavať vyššiu hladinu chlóru než v bazéne pre dojčatá a batoľatá. A kedže sú bábätká veľmi citlivé na chemické látky, takto upravovaná voda nie je vhodná pre ich jemnú pokožku. Okrem toho, prebublávaním vody vzduchom je zvýšená koncetrácia chlóru aj nad hladinou, čo pre deti predstavuje riziko poškodenia dýchacích ciest.

📍 Teplota vody vo vírivke je tiež vyššia. Bábätká a deti nemajú ešte dostatočne vyvinuté potné žľazy a tak hrozí prehriatie organizmu. S tým súvisí aj riziko dehydratácie, ktorá vo vodnom prostredí môže byť veľmi nenápadná.

📍 Vírivé vane nemajú rovný povrch, na ktorý sú deti bežne zvyknuté v bazénoch. Sedáky bývajú šmykľavé a častokrát dôvodom úrazu v podobe narazenia zúbkov či hlavy.

Je dôležité si uvedomiť, že prioritný účel vírivky je využivanie dospelou osobou a preto je podľa nás lepšie ponúknuť deťom bezpečnejšie alternatívy, ktoré sú navrhnuté pre ich potreby a fyzické schopnosti ich malých telíčok.


Klub Kvapka © 2024 | by freevision