Aká je optimálna dĺžka lekcie plávania pre bábätká a deti?

Dĺžka našich lekcii plávania je primárne založená na základe psychologických a neurologických poznatkov, ktoré odporúčajú deťom do cca 6 rokov (je samozrejme rozdiel 4 mesačne a 6 ročné dieťa) udržiavať aktivity v trvaní približne 20 minút ⏱️Táto doba je aj z našich praktických skúseností optimálna na to, aby dieťaťa dokázalo udržať potrebnú pozornosť a dosiahlo stanovené ciele lekcie.

V časovom plánovaní zohľadňujeme aj fyziologický aspekt, kde individuálna úroveň únavy svalov sa medzi deťmi líši. Našich 30 minút v bazéne nám umožňuje dať deťom priestor aj na láskavé objavovanie vodného prostredia, ale zároveň pracovať s nimi bez nežiaducého preťaženia. Každú lekciu máme starostlivo navrhnutú tak, aby sme postupne pokrývali našich 8 pilierov jednotlivých kurzu (o tom napíšeme v ďalšom príspevku, čo bolo aj obsahom našej prednášky na International Swim Schools Association .

A prečo majú lekcie so staršími deťmi už predĺženú dobu na 45 minút? S rastúcim vekom a zlepšovaním sa v plávaní je potrebné poskytnúť dieťaťu viac času na zdokonaľovanie techník, budovanie kondície a hlbší rozvoj plaveckých schopností. Tieto predĺžené lekcie sú prispôsobené ich veku a výkonnostnej úrovni, aby každá lekcia znamenala ďalší krok k rozvoju dieťaťa.


Klub Kvapka © 2024 | by freevision