Lekcií cvičení sa zúčastňujú deti od 6 mesiacov do 4 rokov. Cvičíme s náčiním a pomôckami určenými pre odpovedajúci vek a v priestoroch plne prispôsobeným deťom.

V lekciách rozvíjame obratnosť, posilňujeme telíčko, zjemňujeme zmysly, rozvíjame poznávacie a rozumové schopnosti, zameriavame sa na rozvoj hrubej a jemnej motoriky a zlepšujeme koordináciu. Hravou formou prepájame pohybovú, rozumovú a hudobnú výchovu dieťatka.

Ako prebiehajú lekcie cvičení pre deti?

Deti milujú rytmus, piesne, básne. Pohybom v rytme sa ľahšie učí, je pre ne zábavnejší a deti si rozvíjajú taktiež pamäť. Vďaka riekankám vedia, aké cvičenie nasleduje a čo sa od nich očakáva. Naučia sa vykonávať určitý pohyb a ten neskôr môžeme vylepšovať. Pomocou tejto hravej formy deti získavajú ďalšie podnety pre svoj rozvoj.

Kým dieťa nechodí do kolektívu na celý deň, socializuje sa v skupinke detí, ktorú pozná. Preto cvičenie s rovesníkmi nenásilným spôsobom pripravuje dieťa aj na vstup do materskej školy. Po nástupe do škôlky je cvičenie utužovaním vzťahu medzi dieťaťom a rodičom, ich spoločnou zábavnou činnosťou a aktívne prežitým časom, z ktorého majú obaja radosť.

Čo budete potrebovať na kurzy cvičení pre bábätká a deti?

Dieťatku zoberte oblečenie, v ktorom sa cíti príjemne, môže sa v ňom váľať, šantiť a nič ho pritom neťahá. Na obutie budú stačiť ponožtičky s protišmykovou úpravou alebo topánočky s ohybnou podošvou.

Jedinou požiadavkou na oblečenie pre rodičov je pohodlnosť a pružnosť, aby sa aktívne mohli zúčastňovať hier s dieťatkom a cítili sa príjemne.

Prihlásiť sa na lekcie cvičení pre deti